Biegaj z Celsium 2016 za nami!

II Akademii UKS Celsium „Biegaj z Celsium” odbyła się w piątek 20 maja na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej. Tegoroczną edycję imprezy zorganizowaliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega pod honorowym patronatem Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek przy współpracy z MCSiR w Skarzysku i Gimnazjum nr 1.

Do rywalizacji stanęło ponad 300 dzieci. Celem Akademii było zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do uprawiania lekkiej atletyki jako najprostszej formy rekreacji ruchowej.

A dla startujących przygotowaliśmy wiele atrakcji. Za miejsca I-III indywidualnie w każdym biegu przyznane były nagrody rzeczowe. Ponadto, 10 pierwszych zawodników w każdym biegu otrzymało pamiątkowe medale. Spośród wszystkich startujących uczniów rozlosowane zostały wejściówki do Kombinatu Formy, m.in. na bilard, kręgielnię, squash, bawialnię, treningi personalne, karate dla dzieci. Kulminacją loterii była nagroda główna – rower przygotowany przez UKS Celsium.

Przeprowadziliśmy również klasyfikację drużynową. Nagrodzone zostały 3 pierwsze miejsca spośród szkół podstawowych i osobno spośród szkół gimnazjalnych.

Na stosiku firmowym Celsium każdy zawodnik otrzymał słodki poczęstunek i wodę. Restauracja Festa in Tavola przygotowała pożywne musli z owocami, a w międzyczasie ekipa Kombinatu Formy malowała dzieciom buźki.