Dziś w Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbyła się konferencja prasowa pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Marka Materka na temat współpracy klubów piłkarskich UKS Celsium oraz Juventy Starachowice.

Drużyna Juventy z rocznika 2003 zakończyła tegoroczne rozgrywki ligowe wielkim sukcesem. Awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Mistrzostwach Polski. Rozgrywki w lidze wymagają mocnego składu osobowego oraz wysokiej jakości gry, aby nawiązać walkę z największymi polskimi klubami. Stąd powstał pomysł na nawiązanie współpracy Juventy z UKS Celsium.

„Pierwsze rozmowy odbyły się już w czerwcu. Były to rozmowy bardzo przyjemne i zaowocowały nawiązaniem współpracy oraz podpisaniem porozumienia na wspólny projekt i grę w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna będzie występować pod nazwą Juventa Celsium Starachowice” – powiedział Prezes Juventy Starachowice, Paweł Brzozowski.

„Podpisane porozumienie ma na celu wypożyczenie zawodników z UKS Celsium do Juventy na rok czasu. Połączenie sił Celsium i Juventy przyniesie korzyści oby klubom i samym zawodnikom. Z jednej strony jest to ogromny prestiż i nobilitacja dla młodych zawodników, z drugiej strony jest to szansa dla klubu by znaleźć się w czołówce tabeli w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski. Ci młodzi chłopcy będą mieli możliwość spotkania się na boisku z najlepszymi drużynami takimi jak Wisła Kraków, Sendecja Nowy Sącz, czy Resovia Rzeszów. Trzymamy bardzo kciuki i kibicujemy naszym” – dodała Dagmara Nowak-Trochimiuk, członek zarządu UKS Celsium i Prezes Celsium serwis.

Ciepło Celsium dostarczane jest również do mieszkańców Starachowic, dlatego podwójnie cieszy nas fakt, że nasza inicjatywa promocji sportu wśród dzieci i młodzieży ma szanse rozkwitnąć także tutaj. Prezes Celsium Grzegorz Reluga z dumą dodał, że jest zadowolony ze współpracy obydwóch miast i zaprosił na stoisko firmy podczas nadchodzących Dni Starachowic 24-26 sierpnia. Wszyscy zgodnie wierzymy, że podjęta współpraca nie będzie trwała tylko rok, ale będzie początkiem nowego okresu wspólnej pracy.

Jest to niewątpliwie historyczna chwila, z której obydwie ekipy mogą czerpać wiele korzyści. Młodzi, obiecujący sportowcy mają możliwość promocji i samorozwoju rywalizując z najlepszymi polskimi klubami. Obecnie zawodnicy przebywają na obozie sportowym w Murzasichlu. Prezes Juventy podkreślił i podziękował Celsium za zaangażowanie, pomoc w organizacji wyjazdu na zgrupowanie oraz całego przedsięwzięcia. „Z dumą wspieramy rozwój dzieci i młodzieży” jest hasłem łączącym politykę obydwóch drużyn.

Na zakończenie Prezydent Marek Materek dodał, że współpraca pomiędzy klubami sportowymi w Starachowicach nie byłaby możliwa, gdyby nie to, że na czele obydwóch klubów stoją osoby, które do takiej współpracy dążyły, do niej doprowadziły i z pewnością przyniesie oczekiwane efekty.

Debiut naszej ekipy odbędzie się 26 sierpnia w Rzeszowie w meczu z Resovią.

Konferencja nt. współpracy klubów piłkarskich UKS Celsium oraz Juventy Starachowice Konferencja nt. współpracy klubów piłkarskich UKS Celsium oraz Juventy Starachowice Konferencja nt. współpracy klubów piłkarskich UKS Celsium oraz Juventy Starachowice Konferencja nt. współpracy klubów piłkarskich UKS Celsium oraz Juventy Starachowice Konferencja nt. współpracy klubów piłkarskich UKS Celsium oraz Juventy Starachowice Konferencja nt. współpracy klubów piłkarskich UKS Celsium oraz Juventy Starachowice Konferencja nt. współpracy klubów piłkarskich UKS Celsium oraz Juventy Starachowice Konferencja nt. współpracy klubów piłkarskich UKS Celsium oraz Juventy Starachowice