I Akademia biegania za nami!

I Akademia Biegania „Biegaj z Celsium” za nami. Celem naszej inicjatywy było zachęcenia dzieci i młodzieży do uprawiania lekkiej atletyki. Licznie zgromadzone tłumy dowodzą, że chętnych do uprawiania sportu jest wielu, bo aż 387 uczniów wzięło udział w rywalizacji.

W klasyfikacji klas I-II szkół podstawowych na dystansie 200m I miejsce na podium wśród dziewcząt zajęła Oliwia Lankiewicz, II miejsce: Emilia Rostkowska, III miejsce: Amelia Mazurkiewicz. Wśród chłopców najlepszym okazał się Jan Dąbrowski, na II miejscu Bartłomiej Sobczak, na miejscu III Kacper Drzazga.

W rywalizacji klas III-IV na dystansie 300m najlepszą biegającą została Katarzyna Brzózka, na II miejscu uplasowała się Natalia Mosiołek, na III miejscu Monika Samson. Najlepszym biegaczem został  Norbert Głuszek, na II miejscu podium stanął Igor Kasprowicz, na miejscu III Kacper Działak.

W klasyfikacji klas V-VI na dystansie 400 m zwyciężyła Amelia Suwara, tusz za nią Marysia Oleszczak, III miejsce należało do Julii Biernackiej. Wśród chłopców zwyciężył Patryk Gołacki, na II miejscu Kacper Najberg, podium zamknął Marcel Zarychta.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych klasy I-II najlepszą biegającą na dystansie 600m została Sandra Chojnacka, II miejsce należało do Wiktorii Dembowskiej, III miejsce dla Patrycji Koci. Chłopcy biegli na dystansie 800m, a zwyciężył Szymon Szymański. II miejsce wywalczył Marcin Chłopek, III miejsce Karol Gąska.

W ostatnim biegu, w klasyfikacji klas III na dystansie 600m zwyciężyła Julia Lubomirska, na II miejscu podium stanęła Paulina Pochwała, na miejscu III Róża Tokarska. Wśród najstarszych gimnazjalistów na dystansie 1000m mistrzem został Sebastian Rogalski, o II miejsce powalczył Bartosz Ozan, podium zamknęli egzekwo Hubert Prus i Karol Szcześniak.